vineri, martie 29, 2024
AcasăActualitateHandbaliștii focșăneni, înfrângere pe terenul campioanei

Handbaliștii focșăneni, înfrângere pe terenul campioanei

Echipa de handbal CSM Focșani 2007 a pierdut onorabil, în această seară, meciul cu campioana HCM Minaur Baia Mare. Gazdele au dominat prima repriză, încheind primele 30 de minute cu un avans de șase goluri, 16-10.

Repriza secundă a aparținut însă focșănenilor, care s-au apropiat și la trei goluri de adversari, iar scorul final a fost 27-23 pentru băimăreni. Meciul a fost transmis în direct pe Digi Sport 3.

Etapa viitoare, echipa din Focșani va juca pe propriul teren cu Turda.