joi, martie 28, 2024
AcasăSportFOTO Cei mai tineri judoka focșăneni, medalii la Campionatele Naționale

FOTO Cei mai tineri judoka focșăneni, medalii la Campionatele Naționale

Sportivii CSM 2007-LPS Focșani au participat, zilele trecute, la Campionatele Naționale de Judo pentru copii și juniori (U11, U13, U15) Ne Waza, competiție ce a avut loc la Ploiești-Brazi. Școala focșăneană de judo și-a făcut, din nou, datoria. Micii sportivi focșăneni au obținut rezultate bune, așa cum era de așteptat. Alexandru Soare a câștigat pentru a treia oară aurul național. De asemenea, Mariwan Mansur a luat argintul, iar Ion Ciută a obținut medalia de bronz. La rândul lor, Robert Iamandi și alți foarte tineri sportivi de la CSS Focșani au reușit să se claseze pe podium, plecând acasă cu medalii de bronz.