vineri, martie 29, 2024
AcasăMarasestiFotbal: pe viscol, ACS Mărășești a zdrobit FC Panciu, pe terenul acesteia

Fotbal: pe viscol, ACS Mărășești a zdrobit FC Panciu, pe terenul acesteia

Meci interesant astăzi după-amiază, la Panciu. Pe o adevărată furtună de zăpadă, s-a desfășurat partida amicală dintre FC Panciu și ACS Mausoleul Mărășești. Jucătorii au rezistat eroic și au alergat 90 de minute, cu fesuri pe cap și mănuși. Aceleași condiții vitrege le-au îndurat și arbitrii meciului, printre ei aflându-se jurnaliștii Dan Chiriac și George Dumitru. Au fost și multe goluri, oaspeții confirmându-și statutul de favoriți și de pretendenți la câștigarea play-off-ului Ligii a patra. Meciul s-a încheiat cu scorul de 6-0 (3-0) în favoarea echipei ACS Mausoleul Mărășești. Formația din Mărășești a încheiat pe primul loc în Grupa A în sezonul regulat 2018-2019, cu 24 de puncte acumulate în 10 etape și cu 37 de goluri marcate. FC Panciu s-a clasat pe locul secund în aceeași grupă, cu doar 16 puncte. Ambele echipe s-au calificat în play-off-ul Superligii Altdorf Tehnik.